Национален отбор Empty Re: Национален отбор

Писане  Matic Нед Сеп 06, 2009 5:04 am

България разпиля Черна гора, мечтата ЮАР 2010 е жива
Национален отбор 1053797c
България разби с 4:1 Черна гора на стадион "Васил Левски" в световната квалификация между двата тима от група 8 и запази минимални шансове за класиране на Мондиал 2010 в ЮАР. Попаденията за "трикольорите" отбелязаха Радостин Кишишев (45), Димитър Телкийски (49), Димитър Бербатов (84) и Валери Домовчийски (90). Стеван Йоветич откри в 9-ата минута след топовен удар oт над 23 метра, като прати топката в горния десен ъгъл на Димитър Иванков, който нямаше никаква вина.

По този начин отборът на Станимир Стоилов събра актив от 11 точки след седем мача, а успехът днес бе втори за нашите в квалификациите. Така представителният тим на България заминава със самочувствие за гостуването в Торино срещу световния първенец Италия, където е изключително важно да не загубим.
Национален отбор 1053798V

Най-добрият ни футболист Димитър Бербатов запуши устите на критиците, че не се раздавал за първия отбор на страната, след като подаде за три и сам реализира четвъртия гол от дузпа, свирена за нарушение срещу него.

Бербо се развихри след почивката, когато България надигра категорично своя противник, докато през първата част само добрите изяви на Димитър Иванков оставиха тима ни в срещата. Стражът на Бурсаспор спаси на три-четири пъти вратата си при резултат 0:1, което се оказа решаващо. Юношата на Левски се представи на ниво и през второто полувреме, в което при 2:1 за България парира удар на Мирко Вучинич останал сам срещу него под ъгъл.
Национален отбор 1053799i

Пред около 12 000 зрители на Националния стадион срещата започна с минута мълчание в чест на загиналите в трагедията в Охридското езеро българи. Нашите момчета излязоха с черни ленти на ръката като знак на съпричастност с близките на загиналите.

Началото на двубоя стъписа българите, след като Йоветич откри със страхотен удар, който даде самочувствие на противника и той си правеше каквото иска в атака, докато Кирил Котев и Кишишев не се представиха на ниво през първите минути в отбрана.

На няколко отлични спасявания на Иванков, гостуващият вратар Полексич отговори със спасявания на Бербатов и Манолев, докато Янков на два пъти бе близо до целта, но стреля в аут. Така се стигна до последните секунди на първата част, където Кишишев изравни и върна ентусиазма по трибуните и в редиците на националите. Това бе неговото първо попадение за представителния тим, където той дебютира през 1996 година.
Национален отбор 1053800w

а полувремето Мъри Стоилов замени слабия Кирил Котев с Димитър Телкийски, а Станислав Ангелов бе върнат в центъра на защитата да си партнира с Илиян Стоянов. Именно Мечо даде преднина на "трикольорите", след като отблизо бе точен след страхотен пробив по лявото крило на Бербатов в 49-ата минута.Последва отменен гол на Бербо с глава заради засада, преди да се стигне до 84-ата минута, когато деветката на Манчестър Юнайтед бе изведен от Станислав Манолев и съборен от стража на гостите в наказателното поле на противника. Потърпевшият застана зад бялата точка и не сгреши вкарвайки първия си гол за националния тим от 54 седмици, първи в тези квалификации и общо 42-и за "А" отбора ни. По този начин му трябват пет попадения, за да се изравни с рекордьора Христо Бонев.

Последните секунди на мача след нова добра асистенция на бившия играч на ЦСКА, Тотнъм и Байер Леверкузен Валери Домовчийски направи 4:1.
Национален отбор 1053801a

Така се стигна до третата загуба на Черна гора в квалификациите от седем мача, а отборът на Зоран Филипович остана с четири точки и без победа в групата.

Целият щаб и отбор на България посвети победата на загиналите българи при трагедията днес на Охридското езеро, като всичките ръководители и футболни звезди изказаха съболезнованията на близките им.
БЪЛГАРИЯ - ЧЕРНА ГОРА 4:1

0:1 Йоветич 8
1:1 Кишишев 46
2:1 Телкийски 49
3:1 Бербатов 83-д
4:1 Домовчийски 90

БЪЛГАРИЯ: Иванков, Манолев, Котев (46-Телкийски), Стоянов, Кишишев, Янков, Ст. Петров, Ангелов, Рангелов (82-Домовчийски), М.Петров (75-Георгиев), Бербатов

ЧЕРНА ГОРА: Полексич, Павичевич, Джудович, Баша (73-Фатич), Пейович, Вукчевич, Пекович (69-Вучинич), Дринчич, Божович (55-Божкович), Йоветич, Дамянович.

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Котев, М.Петров, Телкийски (Б); Божович, Йоветич, Пекович, Джудович, Павичевич (ЧГ)

6. Грузия 3 т.

Последната промяна е направена от Matic на Вто Сеп 08, 2009 4:16 pm; мнението е било променяно общо 1 път

Matic

Age : 29

Писане  Matic Пон Сеп 07, 2009 3:26 am

България трябва да бие Италия - вижте вариантите за класиране в ЮАР 2010
Национален отбор 1053802q

Класирането на България за Мондиал 2010 може да стане реалност при победа над Италия в сряда. Това показват сметките при евентуално развитие на събитията в нашата група. Изчисленията сочат, че при три победи в оставащите ни срещи - срещу световния шампион, гостуването на Кипър и домакинството на Грузия България на 99% ще е на едно от първите две места в групата и ще играе най-малко бараж за финалите в ЮАР. При равенство в Торино и победи в другите мачове ще трябва да чакаме големи издънки на "адзурите" и Ейре в последните срещи от групата съответно срещу Кипър и Черна гора. На теория съществува ситуация, при която нашите ще могат да се класират за финалите и при загуба от Италия и два успеха след това, но това е крайно невероятно.

При подредбата в групата се гледат следните критерии:
- точки
- голова разлика
- повече отбелязани голове
- преките двубои

При победа над Италия България ще събере 14 точки - с две по-малко от Ейре и три от Италия. При това положение "лъвовете" ще увеличат сериозно шансовете си за класиране на едно от първите две места, тъй като преките ни съперници имат мач помежду си и някой от тях със сигурност ще изгуби точки.

Класирането при победа на България в Италия:

Италия 17
Ейре 16
Бългaрия 14

При следващите мачове през октомври Кипър - България и Ейре - Италия нашите ще могат да изскочат на едно от първите две места в групата при победа над островитяните.

Ето как би изглеждало класирането при различните развръзки на мача между съперниците ни и наша победа първо в Италия, а след това и в Кипър.